Aktualności

2024

Damian Dziweńka, uczeń Adama Porębskiego zwycięża na III Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim SAXandVILLAS 2024!

Kompozytorska majówka w Lusławicach – Adam Porębski był jednym z wykładowców Mistrzowskich kursów „Scena kompozytorska w Lusławicach” w ramach Wiosennej Akademii Muzyki 2024 organizowanej przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Jako przedstawiciel Akademii Młodych Uczonych i Artystów Adam Porębski wygłosił referat na konferencji “Zielona Uczelnia w Zielonym Mieście”, organizowanej przez Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Ukazała się właśnie publikacja pokonferencyjna (International Symposium Mikrotöne: Small is beautiful between w University Mozarteum w Salzburgu) z artykułem dr Katarzyny Bartos pt. “Between freedom and structure in Iluzje by Adam Porębski”

2023

W 2023 r. w ramach projektu “Flautoforte” Agata i Łukasz Długosze oraz Marek Toporowski zarejestrowali utwór Adama Porębskiego pt. Xchange na dwa flety i klawesyn lub fortepian.

W listopadzie 2023 roku w serwisie YouTubie ukazało się nagranie koncertu Jakuba Stefka, podczas którego wykonał on m.in.: Shire Bet Hakneset – pieśni synagogalne oparte na melodiach Abrahama Lichtensteina na organy solo Adama Porębskiego.

Nowa płyta Jakuba Stefka The Echo of the Temple (wyd. Requiem Records Opus Series 91|2023) z utworem Adama Porębskiego Shire Bet Haknesset – pieśni synagogalne oparte na melodiach Abrahama Lichtensteina na organy solo.

Podczas Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 Uczelni Artystycznych Wrocławia Adam Porębski został nagrodzony Brązowym Krzyżem Zasługi.

26 maja 2023 Adam Porębski poprowadził Warsztaty z Kształcenia słuchu pt. „Sztuka pisania dyktand” (klasy 1-6 II stopnia) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.

W dniach 3-4 marca 2023 r. Adam Porębski był jurorem VIII Ogólnopolskiego Konkursu Harmonicznego im. F. Wesołowskiego w Łodzi.

Adam Porębski został wybrany członkiem Prezydium Akademii Młodych Uczonych i Artystów w lutym 2023 r.

W dniu 9 grudnia 2022 r. Rada Dyscypliny Sztuki Muzyczne AMKL podjęła Uchwałę w sprawie nadania Adamowi Porębskiemu stopnia doktora habilitowanego sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych.